Turniej strzelecki
- Szczegóły
- Utworzono: poniedziałek, 22, czerwiec 2026 12:19
- Poprawiono: poniedziałek, 22, czerwiec 2026 12:19
- Opublikowano


W naszej szkole, w tym roku odbyła się już trzecia edycja Szkolnego Turnieju Strzeleckiego. Uczniowie startowali w konkurencjach strzelania z pistoletu na dystansie 15 m oraz karabinka w trzech postawach na dystansie 25 m.
Gratuluję wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników.
Robert Kasprzyk
2026.06.18 spotkanie z ratownikami medycznymi
- Szczegóły
- Utworzono: czwartek, 18, czerwiec 2026 13:15
- Poprawiono: piątek, 19, czerwiec 2026 14:15
- Opublikowano

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI
W ramach tygodnia dla bezpieczeństwa, w czwartek 18 czerwca, w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi -
pracownikami Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku.
Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-8.
W czasie spotkania nasi uczniowie przypominali sobie i systematyzowali wiadomości na temat jak w sytuacji zagrożenia życia udzielić pierwszej pomocy. Mieli też możliwość praktycznie przećwiczyć niektóre sytuacje
np. jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową czy też użyć AED ratując osobę,
u której doszło do zatrzymania krążenia, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.
Był też czas na pytania, jak zachować się w konkretnej sytuacji, najczęściej związanej z urazami kończyn,
ale też oparzeniem czy zadławieniem.
Spotkanie było bardzo owocne i pogłębiło wiedzę naszej młodzieży.
Jadwiga Kornasiewicz
2026.06.17 Ósmoklasiści nie zwalniają tempa
- Szczegóły
- Utworzono: środa, 17, czerwiec 2026 14:48
- Poprawiono: środa, 17, czerwiec 2026 14:48
- Opublikowano

Dzisiejszy dzień spędziliśmy aktywnie w Krakowie. Najpierw przyszedł czas na sporą dawkę ruchu i świetnej zabawy w GoJump Parku, a następnie uczniowie wzięli udział w drużynowej grze miejskiej, podczas której liczyły się spryt, współpraca i dobra orientacja w terenie.
Nie zabrakło śmiechu, zdrowej rywalizacji i wspólnie spędzonych chwil. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale przede wszystkim szczęśliwi i zadowoleni – a to przecież najważniejsze!
Choć trudno w to uwierzyć, była to już nasza ostatnia wspólna wycieczka w tym składzie. Już niedługo przyjdzie czas rozstania i pożegnań. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten dzień i stworzyć kolejne piękne wspomnienie na zakończenie ośmioletniej szkolnej przygody.
Sukces naszych programistów! Aleksander i Szymon laureatami konkursu Baltie 2026
- Szczegóły
- Utworzono: środa, 10, czerwiec 2026 13:58
- Poprawiono: środa, 10, czerwiec 2026 13:58
- Opublikowano


Z wielką dumą i radością informujemy o ogromnym sukcesie uczniów naszej szkoły!
Aleksander Lewicki oraz Szymon Kurpiel zostali laureatami Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2026.
Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie zasłużonych dyplomów i nagród odbyło się w murach WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Rzeszowska uczelnia gościła najlepszych, którzy w tej edycji wykazali się niezwykłą kreatywnością, logicznym myśleniem i umiejętnością rozwiązywania skomplikowanych zadań algorytmicznych.
„Sukces Olka i Szymona to dowód na to, że pasja połączona z ciężką pracą przynosi wspaniałe efekty. Programowanie to język przyszłości, a nasi uczniowie już teraz posługują się nim po mistrzowsku.”
Serdecznie gratulujemy Aleksandrowi i Szymonowi tak wysokiego osiągnięcia!
Życzymy kolejnych fascynujących projektów i samych sukcesów w świecie nowych technologii!
W galerii poniżej fotorelacja z uroczystej gali w Rzeszowie.
Zobacz foto
Informacja
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 02, czerwiec 2026 14:23
- Poprawiono: wtorek, 02, czerwiec 2026 14:23
- Opublikowano
Drodzy Rodzice i Uczniowie,
przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 5 czerwca 2026 r.(piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Jednocześnie informujemy, że dla uczniów, którzy w tym dniu nie mają zapewnionej opieki w domu, szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Z pozdrowieniami
Dyrekcja
2026.05.27 Turniej Pożarniczy i sukcesy
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 02, czerwiec 2026 14:16
- Poprawiono: wtorek, 02, czerwiec 2026 14:19
- Opublikowano

Zapraszam do poczytania. Tekst pochodzi z facebookowego wpisu Ochotniczej Straży Pożarnej w Besku
WIELKI SUKCES MDP BESKO!
Z ogromną dumą informujemy, że drużyna MDP Besko w składzie:
Aleksander Lewicki – kapitan
Franciszek Kijowski
Hanna Czapor
Kajetan Albrycht
pod opieką Pana Nauczyciela Łukasza Pęcaka,
wywalczyła Puchar Dyrektora ZSP Nr 1 w Krośnie i Puchar Komendanta PSP w Krośnie podczas VII Turnieju Pożarniczo-Ratowniczego, który odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.
Turniej wymagał od uczestników wszechstronnej wiedzy i umiejętności. Zawodnicy musieli zmierzyć się m.in. z testem wiedzy pożarniczej, rozpoznawaniem i obsługą sprzętu strażackiego, torem przeszkód, zadaniami z zakresu pierwszej pomocy, resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), postępowania przy wypadku samochodowym, tamowania krwotoków oraz obsługi hydronetki.
Serdeczne gratulacje dla całej drużyny oraz opiekuna za zaangażowanie, ciężką pracę i godne reprezentowanie Beska.
Szczególne podziękowania składamy druhom Pawłowi Pelczarowi, Sewerynowi Krupskiemu oraz Tomaszowi Żuchowskiemu za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu naszej MDP do turnieju. To również Wasz sukces!
Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięcia naszych młodych strażaków. To sukces będący efektem wielu godzin nauki, treningów i rozwijania umiejętności ratowniczych.
Życzymy kolejnych sukcesów, niegasnącej pasji oraz powodzenia w następnych edycjach turnieju!
Cała OSP Besko jest z Was bardzo dumna!
2026.04.26 ABC Higieny Cyfrowej
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 02, czerwiec 2026 13:38
- Poprawiono: wtorek, 02, czerwiec 2026 13:38
- Opublikowano

"ABC Higieny Cyfowej" w kl.0-3
W kwietniu i maju nasza szkoła realizowała program „ABC Higieny Cyfrowej” organizowany przez Fundację Orange we współpracy z Fundacją „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa”. Projekt skierowany był dla uczniów klas 0-3, zaś celem głównym było kształtowanie bezpiecznych i zdrowych nawyków związanych z korzystaniem z ekranów. Program obejmował warsztaty dla nauczycieli klas 0-3, wykład dla rodziców i całego grona pedagogicznego oraz realizację dwóch zajęć w poszczególnych klasach: 1."Jak działa mózg? Czyli co trzeba o nim wiedzieć, by o niego zadbać". 2. "Plusy i minusy. Czyli jak Internet i urządzenia cyfrowe wpływają na nasze codzienne życie". Dodatkowo rodzice i nauczyciele mieli okazję uczestnictwa w 2 Webinarach, stanowiących uzupełnienie przekazywanych treści: "Odporność psychiczna w dobie social mediów" i "Higiena cyfrowa nie ma metryki. Dlaczego internet i smartfony wpływają na nasze życie i zdrowie bez względu na wiek". Podjęte działania przyczyniły się do zrozumienia czym jest higiena cyfrowa i dlaczego jest ważna.
2026.05.28 dzień dziecka - fotorelacja
- Szczegóły
- Utworzono: czwartek, 28, maj 2026 23:01
- Poprawiono: czwartek, 28, maj 2026 23:01
- Opublikowano

2026.05.21 Tropiciele przyrody
- Szczegóły
- Utworzono: czwartek, 21, maj 2026 17:33
- Poprawiono: czwartek, 21, maj 2026 17:33
- Opublikowano

21 maja 2026r odbył się w naszej szkole międzypowiatowy konkurs przyrodniczy Tropiciele Przyrody, organizowany we współpracy z Nadleśnictwem Rymanów.
W konkursie sprawdzano wiedzę uczniów dotyczącą budowy i funkcjonowania ryb, owadów oraz drzew Polski, a także umiejętność rozpoznawania gatunków.
Etap finałowy składał się z trzech części:
- testu wiedzy,
- rozpoznawania gatunków,
- zadania drużynowego dotyczącego polskich parków narodowych.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Głębokiem
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku
Serdecznie gratulujemy uczniom wysokiego poziomu wiedzy i zaangażowanie, a także dziękujemy nauczycielom za przygotowanie swoich podopiecznych.
Szkolnymi organizatorami konkursu w Szkole Podstawowej w Besku byli
p. Magdalena Szałankiewicz oraz p. Przemysław Gąska.
Drodzy Rodzice
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 19, maj 2026 11:46
- Poprawiono: wtorek, 19, maj 2026 11:46
- Opublikowano
W ramach programu ABC Higieny Cyfrowej dla klas 0-3, który odbył się w naszej szkole 23.04.2026r. Fundacja Orange oraz Fundacja Instytut Cyfrowego Obywatelstwa zapraszają na Webinary dla dorosłych, które stanowią uzupełnienie i poszerzenie treści, które były przekazywane na spotkaniu stacjonarnym.
Szczegóły na plakatach


Dzień dziecka
- Szczegóły
- Utworzono: piątek, 15, maj 2026 12:57
- Poprawiono: piątek, 15, maj 2026 12:57
- Opublikowano

Fundusze europejskie
- Szczegóły
- Utworzono: czwartek, 07, maj 2026 12:29
- Poprawiono: czwartek, 07, maj 2026 12:29
- Opublikowano
Projekt „Lekcja o Funduszach Europejskich IX”
Po raz pierwszy w tym roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie „Lekcja o Funduszach Europejskich IX”, organizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Dzięki tej inicjatywie uczniowie dwóch klas szóstych wzięli udział w zajęciach rozwijających ich kompetencje cyfrowe, kreatywność oraz umiejętność programowania.
W ramach projektu szkoła otrzymała 5 zestawów robotów Edisonv3.0 (wartość około 2300 zł), które posłużyły jako narzędzie pracy podczas zajęć z projektu.
Projekt pokazał, że nauka i zabawa mogą iść w parze, a Fundusze Europejskie realnie wspierają innowacyjne działania w szkołach. Roboty Edison v3.0 będą nadal wykorzystywane na lekcjach informatyki dotyczących programowania na wszystkich poziomach.
Robert Kasprzyk
Tropiciele przyrody
- Szczegóły
- Utworzono: czwartek, 07, maj 2026 12:24
- Poprawiono: czwartek, 07, maj 2026 12:24
- Opublikowano
Szkoły zakwalifikowane do drugiego etapu
- Szkoła Podstawowa w Bziance
- Szkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz" w Głębokiem
- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Jaćmierzu
- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Sanoku
- Szkoła Podstawowa w Besku
- Szkoła Podstawowa im. Anny z Działyńskich Potockiej w Posadzie Górnej
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pobiednie
Drugi etap odbędzie się w Szkole Podstawowej w Besku 21 maja 2026 r o godz. 10:00
Informacja
- Szczegóły
- Utworzono: środa, 06, maj 2026 15:12
- Poprawiono: środa, 06, maj 2026 15:12
- Opublikowano
W związku z organizacją i przeprowadzeniem egzaminu ósmoklasisty dni 11- 13 maja 2026r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
W tych dniach w szkole zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla uczniów klas 1-7, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu (z wyżywieniem we własnym zakresie).
Ze względów organizacyjnych zajęcia opiekuńczo- wychowawcze odbywać się będą w budynku edukacji wczesnoszkolnej.
Oddziały przedszkolne pracują według stałego harmonogramu.
Harmonogram dowozu uczniów w dniach 11-13 maja.
7:50- Zapowiedź
8:00- Mymoń
8:10- Poręby
12:00- Powrót uczniów zdających egzaminy ósmoklasisty
14.30- Powrót uczniów z zajęć opiekuńczo- wychowawczych (w razie takiej potrzeby)
Apel z okazji Święta Konstytucji
- Szczegóły
- Utworzono: poniedziałek, 04, maj 2026 18:23
- Poprawiono: poniedziałek, 04, maj 2026 18:23
- Opublikowano

Więcej artykułów…
- Wojewódzkie Konkursy Językowe
- 2026.04.23 Konkurs OTWP
- Informacja dla Rodziców
- Konkurs InstaLogik VII edycja 2025/2026
- Życzenia
- 2026.04.01 apel świąteczny - fotorelacja
- Konkurs Ekonomiczny Zawrót Głowy
- Lista przyjętych dzieci
- Informacja
- Konkurs piosenki - KATYŃ
- Rekolekcje 2026
- 2026.03.06 Dzień Kobiet - fotorelacja
- Ferie
- Konkurs wokalny
- 2026.02.11 zawody
- Informacja
- Rekrutacja 2026/2027
- Profilaktyka
- Pomoc dla Jakuba
- POLECAMY I ZAPRASZAMY!
- Życzenia Świąteczne
- 2025.12.19 apel świąteczny - fotorelacja
- Planetarium
- Pan Stop - zajęcia techniczne
- 2025.12.10 Sokole zawody
- Sukces wokalny
- Twoje zdrowie w twoich rękach
- Gang robotów cz .1 - zajęcia z programowania
- 2025.11.21 Dzień życzliwości
- Bierzemy udział
- Wystawa
- Lekcja o Funduszach Europejskich IX
- 2025.11.07 Święto Niepodległości - fotorelacja
- Klasa 0A zaprasza na film
- Do hymnu
- 2025.10.13 Dzień nauczyciela - fotorelacja
- Informacja
- Kenia
- 2025.10.08 dzień drzewa
- 2025.09.22 Klasy III na lekcji patriotyzmu w terenie.
- Tydzień budowania relacji
- Spotkanie z Absolwentami
- Podziel się zabawką
- Szachy
- Szkoła z lotu ptaka - zdjęcia
- Szkoła z lotu ptaka i to w 4K
- 2025.09.01 Nowa stołówka - fotorelacja
- 2025.09.01 Rozpoczęcie roku - fotorelacja
- Podział klas 1 na rok szkolny 2025/2026
- Informacja dla Rodziców i Uczniów


