Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP

2014.05.12 Finał wojewódzki mini piłka ręczna chłopców

srebrnymi medalistami województwa podkarpackiego

2014 05 12 mini pilka reczna final18

zobacz foto

Chłopcy reprezentujący naszą szkołę w  mini piłce ręcznej zostali wicemistrzami województwa podkarpackiego.

W poniedziałek 12 maja w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr11 w Mielcu odbyły się finały wojewódzkie w mini piłce ręcznej chłopców.

W rozgrywkach brały udział 4 drużyny:

·         SP Nr 11 Mielec

·         SP Nr 2 Łańcut

·         SP Nr 1 Pruchnik

·         SP Besko

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Pierwszy mecz graliśmy z gospodarzami turnieju SP Nr 11 z Mielca. Chociaż chłopcy byli trochę spięci ( w drużynie mielczan kilku wybiegło w dresach Stali Mielec), wygrali pierwszą połowę 6:4 a cały mecz 12:9.

Kolejny mecz to niespotykanie zacięty pojedynek z drużyną łańcucką. Po bardzo meczącym i zaciekłym meczu ( 2 kartki czerwone, 8 kar 2 minutowych) wygraliśmy 1 bramką 11:10.

Ostatni mecz graliśmy z drużyną z Pruchnika. Przed meczem było wiadomo -  kto wygra ten będzie mistrzem województwa. Nasi chłopcy w opinii obserwatorów występowali w roli faworytów. Niestety, dało znać o sobie zmęczenie ( graliśmy jeden mecz po drugim) i drużyna z Pruchnika można powiedzieć, że „zabiegała” naszych piłkarzy zwyciężyła i zdobywając złoty medal.

BYŁO BARDZO BLISKO.

Jest to największy sukces szczypiornistów z Beska (po zeszłorocznym brązowym medalu.

Chłopcy ze szkoły podstawowej zasługują na największe słowa pochwały zwłaszcza, że sukces ten przyszedł po zaciętej sportowej rywalizacji.